Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için gereken yaş sınırlamasına göre bebeğiniz doğduktan 14 gün sonra sigorta yaptırabilirsiniz. 

Yangın sigortası zorunlu bir sigorta türü değildir. Evini, iş yerlerini yangın riskine karşı güvence altına almak isteyen herkes yangın sigortasını tercih edebilir. 

Yurt dışı seyahatlerinizde vize alabilmeniz için seyahat sağlık sigortası zorunludur. Yurt içinde böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır

Evet farklı. DASK zorunlu bir sigortadır ve depremden doğan zararlarda konutu korur ancak konut sigortası konut ile içerisindeki eşyaları da koruma altına alır ve zorunlu değildir. 

Konut sigortası ile ücretsiz yararlanılacak hizmetler; kombi/klima bakımı, halı yıkama, organize, evcil hayvan (pet) hizmeti sunulmaktadır. 

İnsanlar her gün kaza eseri başarına gelebilecek küçük veya büyük olaylarla karşılaşabilir. Buna kazayla kırılan bir bardak dahil olabileceği gibi bir toplu taşıma aracındayken tamamen sizden bağımsız olarak başka bir aracın sebebiyet verdiği kazada yaralanmanız da dahil olabilir. Kendinizi küçük kazalardan dikkatinizle koruyabilseniz de bunların çoğu önleminizi alamadan gelip sizi bulabilir. Ferdi kaza sigortasının ne kadar önemli olduğu aslında bu gibi durumlarda net anlaşılır. Bir anda kaza eseri günlerce hastanede yatmak sizi maddi ve manevi sıkıntıya sokabilecekken ferdi kaza sigortanız varken bunları düşünmenize hiç gerek kalmaz. Sigortanız sizin kazadan doğan tüm zararlarınızı karşılayacaktır.

Bir iş kurmak ve bu işi geliştirmek ciddi zaman ve para gerektiren bir yatırımdır. Bu yatırımın ön göremediğiniz riskler ve durumlarla yok olmasını kimse istemez. İş yeri sigortası iş yerinizdeki tüm varlıklarınızı, üretilen malları, makineleri, elektronik cihazları, taşınır, taşınmaz tüm malları güvence altına alır. İş yerinizden çıktıktan sonra bile gözünüzün arkada kalmaması iş yeri sigortası ile mümkündür. 

Sigorta, sizi güvence altına alan bir teminattır. İster sağlık ister konut, ister işyeri sigortası olsun, hepsinin amacı bilinmez risklere karşı değer verdiğiniz şeyleri koruma altına almaktır. Örneğin eviniz siz içerisindeyken büyük anlamda güvende olabilir. Evi kendi çabalarınızla hırsızlardan koruyabilir, yangın gibi durumlara karşı hazırlıklı olabilirsiniz ancak kapıdan çıkıp evinizi arkanızda bıraktığınızda öngöremediğiniz tehlikeler devreye girebilir, fırtınalar, seller gibi felaketler evinizi vurabilir. Bu durumda eğer sigortalıysanız hiç korkmadan hayatınıza devam edebilecekken konut sigortanız yoksa büyük yüklerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu ve bunun gibi onlarca örnek göz önünde bulundurulduğunda sigortanın önemi herkes için çok daha rahat anlaşılacaktır. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, özel sağlık kuruluşlarında alacağınız sağlık hizmetlerinde yüksek ödemelerle karşılaşma riskinizi ortadan kaldırır. Ayakta ve yatarak tedavilerde, yaptıracağınız tahlillerde anlaşmalı hastanelerden hizmet alıp sadece katılım payı ödeyerek faydalanabilirsiniz. 

Trafik sigortası öncelikle kanunen zorunludur. Bunun dışında trafik kazalarında doğan maddi hasarlar sigorta tarafından karşılanır, Ayrıca kaza sonrası vefat durumu, kaza sonrası avukatlık giderleri yine sigorta ile güvence altındadır.

Özel sağlık sigortası, kaza veya hastalıklardan doğan sağlık ihtiyaçlarınızı, her türlü tanı ve tedavi durumlarını özel sağlık kuruluşlarında fark ücreti ödemeden karşılayabilmenizi sağlayan sigortadır. 

Toplam 1 sayfa icerik arasından, 1. sayfa gösteriliyor.